top of page

До України ідею створення спільноти «Ляршу» привезла Зеня Кушпета. Українка, яка народилася і виросла в Канаді, піаністка за професією, викладачка університету, маючи досвід проживання у спільноті Ляршу в Канаді, вона зібрала групу зацікавлених людей в Україні і робота над створенням спільноти розпочалась. 

Так у 1998 році розпочала свою діяльність перша майстерня, де люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень разом з асистентами могли перебувати впродовж дня. Згодом майстерень стало чотири, а також розпочала роботу денна програма для людей з глибокою формою неповносправності. 

На базі цих п’яти програм була створена спільнота «Лярш-Ковчег», яка у 2008 році увійшла до Міжнародної Федерації Ляршу. 

У листопаді 2011 р. відкрився перший спільнотовий будинок підтриманого тимчасового проживання.

392A2579.jpg
392A6627.jpg

Спочатку координаційний центр «Лярш-Ковчегу» знаходився в Центрі духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» (Український Католицький Університет). Проте в 2016 році ми придбали власне приміщення для офісу та денної програми. 

В 2019 році розпочалась робота над запуском нового проєкту – соціального підприємства «Вареники від друзів». Наша місія – готувати смачний і натуральний замінник фаст-фуду – українську страву вареники, до виготовлення яких долучаються й отримують навики приготування їжі люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.   

Сьогодні спільнота «Лярш-Ковчег» у Львові понад 100 осіб (54 людини з інвалідністю, 30 асистентів, 5 членів адміністративної ради та  волонтери).

Ми разом працюємо і відпочиваємо, молимось і святкуємо, розділяємо спільні обіди, ділимось радощами і труднощами.

Людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень ми називаємо друзями, вважаючи їх вчителями дружби та простоти життя.

bottom of page