top of page

ЛЕСЯ ЛАРІКОВА
лідерка спільноти «Лярш-Ковчег»
(2016 – дотепер)

392A9803.jpg

КОМАНДА  «ЛЯРШ-КОВЧЕГ»

 

До нашої спільноти належить понад 100 людей: 54 людини з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, 30 асистентів, 5 представників Адміністративної Ради, а також волонтери. 

«Лярш-Ковчег» - це чотири майстерні, одна денна програма, будинок підтриманого тимчасового проживання та координаційний офіс. Хоча ми й знаходимось у різних частинах міста, спільні святкування, Літургії, спільнотові зустрічі – це те, що дає нам можливість бути разом. 

Майстерні дають Друзям можливість творчо реалізувати себе через працю, спілкування, дружбу та молитву, й таким чином плекати почуття власної гідності та цінності свого життя.

Щодня (з понеділка по п’ятницю) в майстернях друзі разом з асистентами виготовляють різноманітні вироби: декоративні свічки, ікони, мило, прикраси з бісеру та вовни, листівки, вироби з дерева; вчаться бути самостійними у побуті

УКРАЇНА.png
АНГЛІЯ.png

Майстерня «Бджілки»

Майстерня «Бджілки» є найстаршою. Заснована вона в 1998 році. Наші «бджілки» є дуже працьовитими і не бояться братися до нових видів праці та мають багато творчих ідей. А ще на цій майстерні люблять готувати їсти, їм це смачно вдається. Як справжні бджоли, вони люблять не лише працювати, а й «погудіти». Гарними нагодами для цього є пікніки, святкування, спільні обіди з іншими майстернями.

Майстерня «Мрійники»

На майстерні «Мрійники» панує надзвичайно любляча та дружня атмосфера. Тут, як і в інших майстернях, друзі мають виняткову здатність створювати навколо себе безпосередню та щиру атмосферу, чим і притягують до свого кола численних волонтерів та гостей. «Мрійники» – бо вони мрійливі, веселі та неповторні, щоб переконатись в цьому потрібно до них завітати!

Майстерня «Назарет»

Назарет – це місто, в якому Христос провів своє дитинство. Було це жваве місто, де вирувало і шуміло життя, адже через Назарет пролягав торговий шлях з Дамаску до Єгипту. Щодо жвавості і шуму, то, мабуть, це одна з найближчих характеристик цієї майстерні Ляршу. Майстерня «Назарет» - наймолодша і найенергійніша. Тут друзі та асистенти разом працюють, люблять активно відпочивати, грати у футбол. Вчаться знаходити позитив у будь-чому і нести його іншим. Люблять приймати гостей.

Майстерня «Знесіння»

«Знесіння» - найменша майстерня Лярш-Ковчегу. Тут панує родинна атмосфера і завжди багато спілкування та гарного настрою. На майстерні є звичай, що кожен, хто вперше її відвідує, – ліпить ангелика із керапласту. Тому, зайшовши на «Знесіння», ви побачите цілу виставку ангелів, а також зможете додати до неї свого власного рукотворного ангела.

Денна програма «Усмішка»

Програма зорієнтована на соціальну адаптацію людей з глибокою формою інвалідності внаслідок інтелектуальних порушень. Особливістю денної програми «Усмішка» є те, що на відміну від інших майстерень, вона не робить багато виробів, але звертає більшу увагу на творення глибоких відносин на рівні серця. Учасники цієї програми не є багатослівними, проте більш промовистими є їхній погляд і дотик. Заняття на «Усмішці» плануються більш індивідуально, залежно від того, що учасники люблять робити.

Будинок підтриманого тимчасового проживання «Витанія»

«Витанія» – це місцем, де «друзі» і асистенти мають змогу разом ділити як будні, так і свята. Він є маленькою ляршівською школою життя, в якій кожен має змогу практикувати самостійне життя, навчитися куховарити, прибирати та багатьох інших побутових навичок. Жителі «Витанії» відчувають себе справжньою сім’єю, адже ділять разом 24 години на добу. Будинок є також осередком, де члени спільноти збираються разом на різні святкування.

bottom of page